Aranjuez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aranjuez
Komunë
noform
Palace of Aranjuez at night
Stema_figuraFlag of Aranjuez.svg
Vendndodhja
Aranjuez is located in Spanjë
Aranjuez
Aranjuez

Koordinatat: 40°2′10″V 3°36′18″P / 40.03611°V 3.60500°P / 40.03611; -3.60500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Las Vegas
Kryetari i Bashkisë María José Martínez de la Fuente
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 189.1 km2
Lartësia 494 m (m.n.d.)
Popullsia 54055 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ribereños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28300 and 28312
Koordinatat 40° 2′ 10″ Veri

3° 36′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aranjuez.es


Aranjuez është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Vegas, të provincës Madrid, në Madrid. Aranjuez ka 54055 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 189.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]