Coslada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coslada
Komunë
noform
City Hall
Stema_figuraFlag of Coslada.PNG
Vendndodhja
Coslada is located in Spanjë
Coslada
Coslada

Koordinatat: 40°25′34″V 3°33′54″P / 40.42611°V 3.56500°P / 40.42611; -3.56500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Kryetari i Bashkisë Raúl López Vaquero (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12 km2
Lartësia 621 m (m.n.d.)
Popullsia 91,861 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cosladeño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28821, 28822, 28823
Prefiksi 91
Koordinatat 40° 25′ 34″ Veri

3° 33′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-coslada.es


Coslada është një komunëSpanjë, e vendosur në provincën Madrid, në komunitetin autonom të Madrid-it. Coslada ka 91,861 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]