Corpa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corpa
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Corpa.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 860 m (m.n.d.)
Popullsia 658 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28811


Corpa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. Corpa ka 658 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Corpa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale