Miehikkälä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miehikkälä
Miehikkälän kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Miehikkälä is located in Finlanda
Miehikkälä
Miehikkälä
Vendndodhja e Miehikkälä në Finlandë

Koordinatat: 60°40′V 27°42′L / 60.667°V 27.700°L / 60.667; 27.700

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Kymenlaakso
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Markku J. Forss
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 440,35[1] km2
Popullsia 2121[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1887
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.miehikkala.fi


Miehikkälä (Miehikkälän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Kymenlaakso.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 9 shkurt 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]