Pyhtää

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pyhtää
Pyhtään kunta Pyttis kommun
Komunë
noform
The medieval St. Henry's church
Stema_figura
Vendndodhja
Pyhtää is located in Finlanda
Pyhtää
Pyhtää
Vendndodhja e Pyhtää në Finlandë

Koordinatat: 60°30′V 26°33′L / 60.500°V 26.550°L / 60.500; 26.550

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Kymenlaakso
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Olli Ikonen
Të dhëna të tjera
Themelimi ca. 1380
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pyhtaa.fi

Pyhtää (finlandisht: Pyhtään kunta suedisht: Pyttis kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Kymenlaakso.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]