Komunat e Kymenlaakso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

7 komunat e Rajonit KymenlaaksoFinlandë janë të ndara në dy nën-rajone.


Nën-rajoni Kouvola[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Kotka-Hamina[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Kymenlaakso – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale