Virolahti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Virolahti
Virolahden kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Virolahti is located in Finlanda
Virolahti
Virolahti
Vendndodhja e Virolahti në Finlandë

Koordinatat: 60°35′V 27°42′L / 60.583°V 27.700°L / 60.583; 27.700

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Kymenlaakso
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Marjatta Pahkala
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.virolahti.fi


Virolahti (finlandisht: Virolahden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Kymenlaakso.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]