Miguel Ángel Moyà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Miguel Ángel Moyà
Miguel Ángel Moyà Rumbo.jpg
Moyà në aksion me Getafen në vitin 2012
Të dhënat personale
Emri i plotë Miguel Ángel Moyà Rumbo
Data e lindjes (1984-04-02) 2 Prill 1984 (34 vjeç)
Vendi i lindjes Binissalem, Spanjë
Gjatësia 1.89 m (6 ft 2 in)
Pozita ne fushë Portier
Informacionet për klubin
Klubi aktual Atlético Madrid
Numri 1
Kariera në rini
Mallorca
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2002–2004 Mallorca B 58 (0)
2004–2009 Mallorca 99 (0)
2009–2012 Valencia 12 (0)
2011–2012 Getafe (Huazim) 36 (0)
2012–2014 Getafe 58 (0)
2014– Atlético Madrid 16 (0)
Ekipi kombëtar
2000–2001 Spanja U–16 7 (0)
2001 Spanja U–17 4 (0)
2001–2003 Spanja U–19 11 (0)
2003 Spanja U–20 4 (0)
2004–2006 Spanja U–21 12 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 08:20, 7 dhjetor 2014 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

Miguel Ángel Moyà Rumbo (lindur më 2 prill 1984) është një futbollist spanjoll i cili luan me klubin spanjoll Atlético MadridLa Liga si portier.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]