Millosh Kopiliqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Milush Kopiliqi)
Shko te: navigacion, kërko

Millosh Kopiliqi është personalitet historik nga fshati Kopiliq i Epërm i Drenicës dhe hero i Betejës së Kosovës.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Leandrit I. Mehmeti; Branislav Radeljic (24 March 2017). Kosovo and Serbia: Contested Options and Shared Consequences. University of Pittsburgh Press. pp. 64–. ISBN 978-0-8229-8157-2.