Njësia administrative Gjegjan

Coordinates: 41°34′N 20°06′E / 41.56°N 20.1°E / 41.56; 20.1
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

41°34′N 20°06′E / 41.56°N 20.1°E / 41.56; 20.1

Njësia administrative Gjegjan

Komuna Gjegjan është një komunëShqipëri.[1]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna Gjegjan eshte nje nder komunat me pupollsine me te madhe te rrethit te Pukes.

Banoret e komunes Gjegjan jane me origjine Mirditore. Si pasoje e nevojes se ndarjeve administrative, si shume zona te tjera Komuna Gjegjan kaloi nga administrimi i Mirdites ne varesi te rrethit te Pukes. Pavaresisht dallimeve kulturore dhe sociale, jane bere nje dhe kane nje bashkejetese sociale te admirueshme.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 1 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]