Fushë-Arrëzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fushë-Arrëzi
Faqja zyrtare[ Bashkia e Fushë-Arrëzit]

Fushë Arrëzi është një qytet në Shqipëri.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fushë-Arrëzi ndodhet në Rrethin e Pukës. Shtrihet rreth 550 metra mbi nivelin e detit.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.