Fushë-Arrëzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fushë-Arrëzi
Fushë-Arrëzi is located in Shqipëria
Fushë-Arrëzi
Fushë-Arrëzi
Fushë-Arrëzi (Shqipëria)

42°4′12″V 20°2′1″L / 42.07000°V 20.03361°L / 42.07000; 20.03361Koordinatat: 42°4′12″V 20°2′1″L / 42.07000°V 20.03361°L / 42.07000; 20.03361

Të dhënat baze
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Shkodrës
Rrethi Rrethi i Pukës
Targat e automjeteve PU
Kodi postar 4402 [1]
Aeroporti Nënë Tereza km nga Fushë-Arrëzi
Faqja zyrtare
Politika
Kryetari Fran Tuci
Partia udhëheqëse Partia Demokratike
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)

Fushë Arrëzi është një qytet në Shqipëri.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fushë-Arrëzi ndodhet në Rrethin e Pukës. Shtrihet rreth 550 metra mbi nivelin e detit.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kodet postare të Shqipërisë