Fushë-Arrëzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Fushë-Arrëza)
Fushë-Arrëzi
{{{postal_code_type}}}
4402
Faqja zyrtare[ Bashkia e Fushë-Arrëzit]

Fushë Arrëzi është një qytet në Shqipëri.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fushë-Arrëzi ndodhet në Rrethin e Pukës. Shtrihet rreth 550 metra mbi nivelin e detit.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]