Jump to content

Njësia administrative Kastrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Njësia administrative Kastrat
Location of {{{official_name}}}

Komuna Kastrat është një komunëRrethin e Malësisë së MadheShqipëri.[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bajraku i Kastratit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bajraku i Kastratit qe një ndër 96 bajrakët e Vilajetit dhe SanxhakutShkodrës. Gjithashtu i përmendur si një ndër 26 bajrakët e kazasë së qendrës, ku i përmenden 4 vendbanime: Ivanaj, Aliaj, Vukpalaj (qendra e bajrakut) dhe Jeran[2].

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Ulqini K., Bajraku në organizimin e vjetër shoqëror, Tiranë: Akademia e shkencave e RPS të Shqipërisë, 1991.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]