Njësia administrative Kastrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Kastrat)
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Kastrat
Njësia administrative Kastrat is located in Shqipëria
Njësia administrative Kastrat
Njësia administrative Kastrat
Njësia administrative Kastrat (Shqipëria)
42°21′09″V 19°29′21″L / 42.3525°V 19.4891667°L / 42.3525; 19.4891667Koordinatat: 42°21′09″V 19°29′21″L / 42.3525°V 19.4891667°L / 42.3525; 19.4891667
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Shkodrës
Rrethi Rrethi i Malësisë së Madhe
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Kastrat është një komunëRrethin e Malësisë së MadheShqipëri.[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bajraku i Kastratit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bajraku i Kastratit qe një ndër 96 bajrakët e Vilajetit dhe SanxhakutShkodrës. Gjithashtu i përmendur si një ndër 26 bajrakët e kazasë së qendrës, ku i përmenden 4 vendbanime: Ivanaj, Aliaj, Vukpalaj (qendra e bajrakut) dhe Jeran[2].

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Ulqini K., Bajraku në organizimin e vjetër shoqëror, Tiranë: Akademia e shkencave e RPS të Shqipërisë, 1991.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]