Njësia administrative Pajovë

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Pajovë
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Elbasanit
Rrethi Rrethi i Peqinit
Të dhënat bazë
Popullsia 8,539 banorë
Kodi postar 0580 [1]
Prefiksi telefonik +355 (0) 70082
Faqja zyrtare
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Pajovë është një komunë në Rrethin e PeqinitShqipëri.[2]

Gjeografia[edit | edit source]

Pajova shtrihet ne pjesen qendrore te Shqipërise. Fshatrat e Pajoves jane Bishqem, Cengelaj, Lazare, Hasjok, Haspiraj, Cacabeze, Galush dhe Paulesh.

Vendbanimet[edit | edit source]


Burimet[edit | edit source]

Shiko edhe[edit | edit source]