Njësia administrative Pajovë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Pajovë
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Elbasanit
Rrethi Rrethi i Peqinit
Të dhënat bazë
Popullsia 8,539 banorë
Kodi postar 0580 [1]
Prefiksi telefonik +355 (0) 70082
Faqja zyrtare
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Pajovë është një komunë në Rrethin e PeqinitShqipëri.[2]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pajova shtrihet ne pjesen qendrore te Shqipërise. Fshatrat e Pajoves jane Bishqem, Cengelaj, Lazare, Hasjok, Haspiraj, Cacabeze, Galush dhe Paulesh.

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kodet postare të Shqipërisë
  2. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]