Njësia administrative Shezë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Shezë
Njësia administrative Shezë is located in Shqipëria
Njësia administrative Shezë
Njësia administrative Shezë
Njësia administrative Shezë (Shqipëria)
41°22′23″V 19°49′21″L / 41.372992°V 19.822597°L / 41.372992; 19.822597Koordinatat: 41°22′23″V 19°49′21″L / 41.372992°V 19.822597°L / 41.372992; 19.822597
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Elbasanit
Rrethi Rrethi i Peqinit
Të dhënat bazë
Popullsia 5.236 banorë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)
Komuna Shezë është një komunë në Rrethin e PeqinitShqipëri.[1]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna Shezë përfshin 7 fshatra
  • Algjinaj,
  • Gryksh i Vogël,
  • Karthneke,
  • Pekisht,
  • Shezë e Madhe (ose Shezë),
  • Shezë e Vogël,
  • Trash.
Ajo kufizohet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

== Ekonomia ==ekonomia ne sheze varet bujqesia dhe blektoria

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]