Njësia administrative Gjergjan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Gjergjan
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Elbasanit
Rrethi Rrethi i Elbasanit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Gjergjan ose Gjergjani është një komunëRrethin e ElbasanitShqipëri.[1]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gjergjani është një fshat dhe nje ish komunë në Rrethin e Elbasanit. Në reformën lokale të vitit 2015 , qeveria vendosi qe Komuna të përfshihej në Bashkinë Elbasan. Popullsia sipas Censusit te vitit 2011 në këtë komunë ishte 5126 banorë. Komuna përbehet nga fshatrat Bujarës,  Gjonme, Gjergjan, Kështjellë, Kodër-Bujarës, Muriqan dhe Thanë.


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]