Përdoruesi diskutim:Kafshet e rrezikuar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Kafshet e rrezikuar. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: — ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Kafshet e rrezikuar, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! — Βατο (diskutimet) 22 dhjetor 2018 18:27 (CET)

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Rreth rinocerontit[përpunoni burim]

Përshëndetje, faleminderit për kontributet e tua. Dua vetëm të të them se informocionet që ti shton nuk janë në gjendje të mirë gramatikisht. Gjithashtu, informacionet që ti vendos duhet të jenë të referencuara, shiko Wikipedia:Referencat. Falemiderit! — Alban (diskutimet) 21 dhjetor 2018 18:42 (CET)

Redaktime pa referenca/burime[përpunoni burim]

Përshëndetje! Përmbajtja që ke shtuar te artikulli Elefanti nuk ka asnjë referencë pra nuk mund të pranohet sipas udhëzimeve të Wikipedisë. Për të mësuar se si t'i shtosh burimet shih këtu, dhe si të redaktosh një artikull këtu. Komuniteti ynë e vlerson shumë kontributin tënd. Nëse ke ndonjë pyetje ose ke nevojë për diçka, më kontakto, punë të mbarë! — Βατο (diskutimet) 12 janar 2019 21:34 (CET)

Vura re që redaktimet që bëre janë përkthimi i artikujve në anglisht. I riktheva informacionet që shtove te artikulli Elefanti. Kur të shtosh përmbajtje me përkthime sqaroje thjesht në përmbledhjen e redaktimit. — Βατο (diskutimet) 13 janar 2019 23:29 (CET)

Redaktor[përpunoni burim]

Përshëndetje! Faleminderit shumë për redaktimet në Wikipedia-n shqip dhe krijimin e artikullit Rinoceront i zi. Të ndryshova statusin: tani je redaktor kështu që ke mundësinë të kontrollosh vetë redaktimet që bën, gjithashtu mund të kontrollosh edhe redaktimet e përdoruesve të tjerë. Në qoftë se ke ndonjë pyetje, më kontakto. Punë të mbarë! — Βατο (diskutimet) 11 mars 2019 22:28 (CET)