Pilot (How I Met Your Mother)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lua error te Moduli:Television_episode_short_description te rreshti 175: variable 'format' is not declared.

"Pilot"
Episod nga How I Met Your Mother
nr. i episoditSezoni 1
Episodi 1
RegjiaPamela Fryman
SkenariCarter Bays
Craig Thomas
Kodi i prodhimit1ALH79
Data origjinale e transmetimit19 shtator 2005
Paraqitje mysafire
Kronologjia e episodeve
← Para
Pas →
"Purple Giraffe"
How I Met Your Mother (sezoni i 1-rë)
List of Lista e episodeve të How I Met Your Mother episodes

"Pilot" është episodi i parë i komedisë televizive amerikane How I Met Your Mother, i cili u dha premierë në CBS më 19 shtator 2005. Është shkruar nga krijuesit e serialit Carter Bays dhe Craig Thomas, dhe drejtuar nga Pamela Fryman.[1] Episodi zhvillohet në vitin 2030, teksa Ted Mosby i së ardhmes (me zë nga Bob Saget) po u tregon fëmijëve të tij historinë se si ai u takua me nënën e tyre. Kthehet përsëri në vitin 2005 teksa Tedi më i ri (Josh Radnor) takon Robin Scherbatsky (Cobie Smulders), një reportere, me të cilën ai bie në dashuri. Ndërkohë, shoku avokat i Tedit, Marshall Eriksen (Jason Segel) planifikon t’i propozojë të dashurës së tij Lily Aldrin (Alyson Hannigan), një edukatore kopshtesh.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "How I Met Your Mother - Season 1, Episode 1: Pilot - TV.com" (në anglisht). TV.com. Arkivuar nga origjinali më 12 korrik 2020. Marrë më 2015-01-21.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]