Jump to content

Lily Aldrin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lily Aldrin
Personazh nga How I Met Your Mother
Alyson Hannigan si Lily Aldrin
Paraqitja e parë"Pilot"
Paraqitja e fundit"Last Forever"
Krijuar ngaCarter Bays
Craig Thomas
Luajtur ngaAlyson Hannigan
Piper Mackenzie Harris (11-vjeçe)
Francesca Capaldi (7-vjeçe)
Informacione
GjiniaFemër
ProfesioniEdukatore çerdhesh (2005–2013), konsulente arti (2013–sot).
FamiljaMickey Aldrin (babai)
Janice Aldrin (nëna)
Bashkshortja(et)Marshall Eriksen (martuar më 2007)
FëmijëtMarvin Wait-For-It Eriksen
Daisy Eriksen
Fëmija i tretë (pa emër)
LidhjetMorris Aldrin (gjyshi)
Rita Aldrin (gjyshja)
Lois (gjyshja)
Amy (kushërirë)
Marvin Eriksen (vjehrri, i ndjerë)
Judy (née Gunderson) Eriksen (vjehrra, njerka e mundshme)
Martin Eriksen (kunati)
Marcus Eriksen (kunati)
Olaf (gjyshi, i ndjerë)
Marvin Eriksen, II (i biri)
KombësiaAmerikane

Lily Aldrin është një personazh i trilluarserialin televiziv nga CBS, How I Met Your Mother. Lily është portretizuar nga aktorja amerikane Alyson Hannigan. Ajo është e martuar me Marshall Eriksen dhe është shoqe e ngushtë me Ted Mosby, Robin Scherbatsky dhe Barney Stinson. Lily është një mësuese kopshtesh dhe një piktore amatore. Në sezonin e tetë, ajo merr një punë si këshilltare arti. Lily është gjithashtu e vetmja anëtare e kastit kryesor origjinal të serialit që nuk është shfaqur në çdo episod, për shkak të Alyson Hannigan që mori lejen pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë.[1][2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Brian Ford Sullivan (2010-08-01). "Live at the Paley Center for Media: How I Met Your Mother" [Drejtpërdrejt në Qendrën Paley për Media: How I Met Your Mother] (në anglisht).{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ Maureen Ryan (27 prill 2006). "A cool new show: 'How I Met Your Buffy'" [Një shfaqje e re interesante: 'How I Met Your Buffy']. Chicago Tribune (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 4 korrik 2018. Marrë më 11 qershor 2021. 'We cast Alyson because we're such enormous fans of Buffy' says Craig Thomas

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]