Jump to content

Premier liga 2015-16

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Premier League
Logo of the Premier League
Kombi
Britania e Madhe Anglia
Numri i Skuadrave
20
Kualifikimi Evropian
Liga e Kampionëve
Kupa UEFA
Kupa Intertoto
Kupat Lokale
Kupa e Anglisë
Kupa e Ligës
2014–15 2016–17

Stadiumet Dhe qytetet

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Ekipi Qyteti Stadiumi
Arsenali London(Holloway) Emirates Stadium
Bournemouth Bournemouth Dean Court
Chelsea London (Fulham) Steford Bridge
Crystal Palace Lndon (South Norwood) Selhurst Park
Everton Liverpool Goodison Park
Liverpool Liverpool Anfild
Manchester City Manchester Etihed Stadium
Manchester United Manchester Old Treford
Southempton Southempton St Mary's Stadium
Storke City Storke Britannia Stadium
Swansea City Swansea Liberety Stadium
Tottenham London (Tottenham) White Heard Stadium
Watford Watford Liberty Stadium
West Bromowich Albion West Bromowich The Hawthorons
West Ham United London (Upton Park) Boleyn Ground
Pozita Emri Nd F B H Gola Dif Pikët Kualifikim në
1 Arsenal 0 0 0 0 0:0 0 0 Uefa Liga e Kampionëve 2014-15
2 Bournemouth 0 0 0 0 0:0 0 0 Uefa Liga e Kampionëve 2014-15
3 Chelsea 0 0 0 0 0:0 0 0 Uefa Liga e Kampionëve 2014-15
4 Crystal Palace 0 0 0 0 0:0 0 0 Uefa Liga e Kampionëve 2014-15 play-off
5 Everton 0 0 0 0 0:0 0 0 Uefa Europa League 2014-15
6 Liverpool 0 0 0 0 0:0 0 0 Uefa Europa League 2014-15
7 Manchester City 0 0 0 0 0:0 0 0
8 Manchester United 0 0 0 0 0:0 0 0
9 Southempton 0 0 0 0 0:0 0 0
10 Storke City 0 0 0 0 0:0 0 0
11 Swansea City 0 0 0 0 0:0 0 0
12 Tottenham 0 0 0 0 0:0 0 0
13 Watford 0 0 0 0 0:0 0 0
14 WBA 0 0 0 0 0:0 0 0
15 West ham United 0 0 0 0 0:0 0 0
16 0 0 0 0 0:0 0 0
17 0 0 0 0 0:0 0 0
18 0 0 0 0 0:0 0 0 Larguar për në Football League Championship 2014-15
19 0 0 0 0 0:0 0 0 Larguar për në Football League Championship 2014-15
20 0 0 0 0 0:0 0 0 Larguar për në Football League Championship 2014-15