Jump to content

Quantum of Solace

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Quantum of Solace
Skeda:Qos-teaser.jpg
Regjia ngaMarc Forster
Shkruar ngaIan Fleming (Personazhet)
Michael G. Wilson (Përmbajtjen)
ProdhuesiMichael G. Wilson
Barbara Broccoli
LuajnëDaniel Craig
Mathieu Amalric
Olga Kurylenko
Gemma Arterton
Judi Dench
Jeffrey Wright
Giancarlo Giannini
KinematografiaRoberto Schaefer
MontazhiMatt Chesse
Rick Pearson
MuzikaDavid Arnold
Shpërndarë ngaMetro-Goldwyn-Mayer
Columbia Pictures
Data e publikimit
31 tetor 2008 (BM, EI)
14 nëntor 2008 (NA)
19 nëntor 2008 (AUS)
Kohëzgjatja
106 min.
GjuhaAnglisht
Box office
Fitimi
Fitimi 586,090,727 $
  ShBA   168,368,427 $
  Internacional   417,722,300 $
Vendi (Të gjithë kohën botërore) 50
Buxheti
Buxheti {{{buxheti}}}
  Marketingu  
Shitje
Shitje (DVD/Video)
  DVD  
  Video  
(Feskimi i fundit: )

Quantum of Solace (2008) është filmi i 22-të i James Bond-it nga EON Productions, shfaqur në Britaninë e Madhe31 tetor 2008 dhe në Amerikën Veriore14 nëntor 2008. Është vazhdimi i filmit të vitit 2006 Casino Royale, drejtuar nga Marc Forster, dhe përfshin paraqitjen e dytë të Daniel Craig si James Bond.