Qumështorja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qumështorja
Qumështorja
Qumështorja
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Euphorbiaceae
Grupi: Euphorbia
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Qumështorja është gjëneza e disa bimëve të familjes Euphorbiaceae.

Lista e anëtarëve[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Qumështorja në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]


P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.