Rani Mukerji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Rani Mukherjee)
Jump to navigation Jump to search
Rani Mukerji
Ranimukherjee.jpg
Lindi më 21 mars 1978
Vendlindja Bengal, India
Kombësia Indiane
Profesioni Aktore

Rani Mukerji (Hindi, रानी मुखर्जी , Rānī Mukharjī) lindi më 21 mars 1978. Ajo është një fotomodele dhe aktore e njohur indiane.

Çmime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.