Jump to content

Safet Berisha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Safet Berisha
Të dhënat vetjake
Emri i plotëSafet Berisha
Datëlindja11 nëntor 1949
VendlindjaDurrës, Shqipëri
Data e vdekjes19 tetor 2016
PozicioniMbrojtës qendror
Karriera me të rinjtë
-1965KS Teuta
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1965-1968KS Teuta
1968–1983FK Partizani Tirana
Karriera ndërkombëtare
1968-1971Shqipëria U-23
1970-1981Shqipëria21(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Safet Berisha (11 nëntor 1949 – 19 tetor 2016) ishte futbollist shqiptar i cili ka luajtur në skuadrën KS Teuta dhe FK Partizani Tirana. Ai poashtu ka luajtur në kombëtaren shqiptare.[1][2] Në vitin 1992, ai emigroi për në Itali së bashku me familjen e tij, së pari jetoi në Bari pastaj shkoi në Arezzo, ku punoi si shofer i ambulancës.

Partizani Tirana
  1. ^ "Mbrojtësi i kuq: "Me Partizanin kemi bërë histori"". Arkivuar nga origjinali më 21 dhjetor 2014. Marrë më 20 tetor 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 20 tetor 2016. Marrë më 20 tetor 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)