Sheron Ston

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sharon Stone në vitin 2017

Sharon Vonne Stone (Meadville, Pa, 10 mars 1958) është një aktore Amerikane dhe producente. Kur luajti me Michael Douglas në filmin Basic Instict 1992 me regji të Paul Verhoeven , ka një vend të privilegjuar në industrinë e filmit Hollivudian.