Skeda:Europe (orthographic projection).svg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal(skedë SVG, fillimisht 541 × 541 pixel, madhësia e skedës: 239 KB)

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përmbledhje

Përshkrimi
العربية: الخريطة الهجائية لأوروبا
English: Europe
Français : Europe
ქართული: ევროპა
Data
Burimi Own work,
Inkscape-un.svg
This W3C-unspecified vector image was created with Inkscape.

Aquarius.geomar.de
GMT globe.png

বাংলা | English | Français | Italiano | 日本語 | Македонски | +/−

GNU head Ju jepet leja për ta kopjuar, shpërndarë dhe/ose ndryshuar këtë dokument sipas kushteve të Licencës GNU për Dokumentim të Lirë, versioni 1.2 ose çdo version të mëpasshëm të publikuar nga Fondacioni Free Software; pa Seksione të Pandryshueshme, pa Tekste Kapakësh të Përparmë, dhe pa Tekste Kapakësh të Pasmë, të dhëna. Një kopje e kësaj license është përfshirë në seksionin e titulluar GNU Free Documentation License.
Autori Ssolbergj
Versione tjera

Derivative works of this file: Europe orthographic Caucasus Urals boundary.svg

Antarctica (orthographic projection).svg
This is a Grey & green orthographic projection map.
বাংলা: দয়া করে, রীতিনীতিটি পড়ুন
Deutsch: Bitte lies die Konventionen.
English: Please, read the conventions.
Español: Por favor, lea las convenciones.
Filipino: Paki-basa ang mga kumbensyon.
Français : S'il vous plaît, lisez les conventions.
हिन्दी: कृपया सभागमों को पढ़ लें.
Italiano: Si prega di leggere le convenzioni.
ქართული: გთხოვთ, გაეცნოთ კონვენციებს.
Português: Por favor, leia as convenções.
Русский: Пожалуйста, прочитайте соглашения.
Українська: Будь ласка, прочитайте конвенції.
World maps

Africa

हिन्दी: अफ्रीका
ქართული: აფრიკა.

Eastern Africa

Southern Africa

Central Africa

Northern Africa

Western Africa

Americas

ქართული: ამერიკა.
हिन्दी: अमेरिका

North America

Central America

Caribbean

South America

Asia

ქართული: აზია.
Português: Ásia.
Українська: Азія.

East

Português: Ásia Oriental.
Українська: Східна Азія.

Central

हिन्दी: मध्य एशिया
Português: Ásia Central.
Українська: Центральна Азія.

Southeast

Português: Sudeste Asiático.

South

(भारतीय उपमहाद्वीप)
Português: Sul da Ásia.
Українська: Південна Азія.

Western

Português: Sudoeste da Ásia.
Українська: Передня Азія.

Europe

हिन्दी: यूरोप
ქართული: ევროპა.
Português: Europa.
Română: Europa.
Русский: Европа.
Українська: Європа.

Countries

Oceania

हिन्दी: ओशिआनिया
ქართული: ოკეანეთი.
Português: Oceania.
Українська: Океанія.

Intercontinental

Português: Intercontinental.
Українська: Міжконтинентальні.

Historical

English: Unions, Organizations, Kingdoms, Empires
Español: Uniones, Organizaciones, Reinos, Imperios
Filipino: Mga Unyon, Organisasyon, Kaharian, Imperyo
Français : Unions, Organisations, Royaumes, Empires
हिन्दी: संघ, संगठन, राज्य, साम्राज्य व ऐतिहासिक देश
ქართული: გაერთიანებები, ორგანიზაციები, სამეფოები, იმპერიები
Português: Estados extintos.
Tagalog: Mga Unyon, Organisasyon, Kaharian, Imperyo
Українська: Союзи, Організації, Королівства, Імперії

Subnationals

हिन्दी: उपराष्ट्रीय इकाईयाँ
Orthographic projections maps created by Ssolbergj

Orthographic projections maps created by Ssolbergj:


BK Europe.svg File:BK Europe.svg
European countries with Burger King restaurants.

Licencimi:

Unë, krijuesi i kësaj pune, e publikoj këtu në bazë të licensës në vijim:
w:sq:Creative Commons

atributim ndarë njësoj

Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported.
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)
  • ndarë njësoj – Nëse ndryshoni, transformoni ose ndërtoni mbi këtë punë, ju mund të rishpërndani punën që rezulton vetëm nën të njëjtën licensë ose nën një licensë të ngjashme me të.

GNU head Ju jepet leja për ta kopjuar, shpërndarë dhe/ose ndryshuar këtë dokument sipas kushteve të Licencës GNU për Dokumentim të Lirë, versioni 1.2 ose çdo version të mëpasshëm të publikuar nga Fondacioni Free Software; pa Seksione të Pandryshueshme, pa Tekste Kapakësh të Përparmë, dhe pa Tekste Kapakësh të Pasmë, të dhëna. Një kopje e kësaj license është përfshirë në seksionin e titulluar GNU Free Documentation License.
Ju mund të zgjidhni licensën e zgjedhjes suaj.
Annotations This image is annotated: View the annotations at Commons

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

(më të rinj | më të vjetër) Shikoni (10 më të reja) () (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme31 janar 2016 11:46Thumbnail për versionin duke filluar nga 31 janar 2016 11:46541 × 541 (239 KB)Christina1969Reverted to version as of 19:08, 20 June 2009 (UTC)
8 shtator 2013 22:21Thumbnail për versionin duke filluar nga 8 shtator 2013 22:21541 × 541 (235 KB)ChipmunkdavisReverted to version as of 22:37, 8 July 2009 Restore to version which notes source
12 shtator 2012 22:11Thumbnail për versionin duke filluar nga 12 shtator 2012 22:11541 × 541 (82 KB)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
4 prill 2011 20:44Thumbnail për versionin duke filluar nga 4 prill 2011 20:44541 × 541 (235 KB)Green, White and GoldReverted to version as of 22:37, 8 July 2009
3 prill 2011 06:49Thumbnail për versionin duke filluar nga 3 prill 2011 06:49541 × 541 (239 KB)ComtesseDeMingreliecorrecting Phasis riverbank
3 prill 2011 06:49Thumbnail për versionin duke filluar nga 3 prill 2011 06:49541 × 541 (235 KB)ComtesseDeMingreliemore common
3 prill 2011 06:44Thumbnail për versionin duke filluar nga 3 prill 2011 06:44541 × 541 (235 KB)ComtesseDeMingreliemost common definition
9 korrik 2009 00:37Thumbnail për versionin duke filluar nga 9 korrik 2009 00:37541 × 541 (235 KB)Bosonic dressingrv: yes - per Natl Geographic Atlas of the World, which trumps what might be an original concoction
5 korrik 2009 15:50Thumbnail për versionin duke filluar nga 5 korrik 2009 15:50541 × 541 (235 KB)SsolbergjI based the border on http://en.wikipedia.org/wiki/File:Map_of_Europe_(political).png. Do you have a more reliable source?
20 qershor 2009 21:08Thumbnail për versionin duke filluar nga 20 qershor 2009 21:08541 × 541 (239 KB)Bosonic dressingEurope: orthographic projection - minor tweak of continental border in Caucasus
(më të rinj | më të vjetër) Shikoni (10 më të reja) () (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Përdorimi global i skedës

Metadata