Dallime mes rishikimeve të "Goja"

Jump to navigation Jump to search
11 bytes added ,  7 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9635)
{{Cung|mjekësia}}
Mir se vini[[Skeda:Mouth.jpg|thumb|Zgavra e gojës tek njeriu]]
'''Goja''' është zgavra e hapur që tek kafshët shërben për të marrë [[ushqimi]]n dhe [[uji]]n kurse tek [[njeriu]] edhe për të folur.Ne zgavrën e gojës gjenden dhëmbët,gjuha,gjuhëza,ndërsa në gojën e njeriut edhe bajamet.Në gojë derdhet edhe pështyma qe vjen nga gjëndrat nënveshore, nëngjuhore dhe nënnofullore.
== Struktura e gojës ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve