Ndryshimi mes inspektimeve të "19 Dhjetor"

Jump to navigation Jump to search
61 bytes removed ,  4 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Nëntor → nëntor, Dhjetor → dhjetor (3), hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Nëntor → nëntor, Dhjetor → dhjetor (3), hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB)
 
'''19 Dhjetoridhjetori''' është dita e 353-të e [[Kalendari gregorian|kalendarit gregorian]] (dita e 354-t në [[Vit i brishtë|vitin e brishtë]]) - kështu që deri në fund të vitit kanë mbetur edhe 12 ditë.
 
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|Nëntornëntor|Dhjetordhjetor|Janarjanar}}
 
== Ngjarje ==
* [[1941]] - [[Adolf Hitler]] e shkarkon gjeneraln [[Walther von Brauchitsch]] dhe merr komandën ushtarake.
* [[1972]] - [[Apollo 17]] kthehet në Tokë.
* [[1984]] - [[Britania e Madhe]] dhe [[Kina]] nënshkruajn marrveshjen për kthimin e [[Hong Kong|Hon Kongut]] [[Kina|Kinës]] [[1997]].
 
* [[1996]] - [[Suedia]] antarsohet në [[Schengen]]
 
[[2009]] - [[Liberalizimi i vizave]] për, [[Maqedonia|Maqedoninë]], [[Serbia|Serbinë]] dhe [[Mali i Zi|Malin e Zi]].
 
[[Kategoria:Dhjetor]]
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
[[Kategoria:Dhjetor]]
 
<!--interwiki-->
37.617

edits

Menyja e navigimit