Dallime mes rishikimeve të "20 Shtator"

Jump to navigation Jump to search
211 bytes removed ,  4 vjet më parë
Refuzoi 10 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.126.29) dhe riktheu rishikimin 1748767 nga B A T O
(Refuzoi 10 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.126.29) dhe riktheu rishikimin 1748767 nga B A T O)
 
== Ngjarje ==
'''Elfi Gordon 1'''
 
'''Elfi Gordon 1'''
 
'''Elfi Gordon 2'''
 
'''Elfi Gordon 2'''
 
'''Elfi Gordon 1'''
 
'''Elfi Gordon 1'''
 
'''Elfi Gordon 2'''
 
'''Elfi Gordon 2'''
 
'''6 Shkurti 2017'''
 
'''8 Marsi 2017'''
 
* [[1187]] - [[Saladini]] filloi rrethimin e Jeruzalemit.
* [[1519]] - [[Ferdinand Magellan]] filloi udhëtimin e tijë nga [[Sanlúcar de Barrameda]] me 270 nerëz, për të përshkuar globin.

Menyja e lëvizjeve