Dallime mes rishikimeve të "Deja Vu"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
 
'''Deja Vu'''<ref>Taylor & Francis - The Déjà Vu Experience</ref> (lex. Dezha VuVy) është fjalë në gjuhën [[Gjuha frënge|Frënge]] dhe fjalë për fjalë do të thotë "''Tashmë e parë''". Ky është një [[Dukuria|fenomen]] i të pasurës së një [[Ndjenjat|ndjenje]] se një ngjarje apo një përvojë që po përjetohet aktualisht është përjetuar në të kaluarën, edhe pse ndoshta ajo nuk ka ndodhur asnjëherë.
''Kjo është një dukuri e zakonshme në përvojën e ndijimeve te njeriut, por ende kuptohet dobët.''
 

Menyja e lëvizjeve