Ndryshimi mes inspektimeve të "19 Dhjetor"

Jump to navigation Jump to search
35 bytes added ,  10 vjet më parë
v (r2.6.4) (roboti shtoj: bjn:19 Disimbir)
 
== Lindje ==
* [[1814]] - [[Jean Högqvist]], aktor suedez.
* [[1852]] - [[Albert Abraham Michelson]], fizikan amerikan me prejardhje polake.
* [[1893]] - [[Harry Blomberg]], shkrimtar suedez.
* [[1901]] - [[Rudolf Hell]], hulumtues gjerman ( faksin dhe skanerin me ngjyra).
* [[1902]] - [[Ralph Richardson]], aktor britanez.
* [[1904]] - [[B.T. Ranadive]], politikan indian.
* [[1915]] - [[Edith Piaf]], këngëtare franceze.
* [[1925]] - [[Tankred Dorst]], dramaturg gjerman .
* [[1933]] - [[Cicely Tyson]], aktor amerikan.
* [[1935]] - [[Gösta Bredefeldt]], aktor dhe dramaturg suedez.
* [[1940]] - [[Phil Ochs]], kompozitor dhe këngëtar amerikan.
* [[1944]] - [[Richard E. Leakey]], antropolog britanez.
* [[1944]] - [[Anastasia Vertinskaja]], aktore ruse.
* [[1944]] - [[Zaln Yanovsky]], muzikant amerikan.
* [[1946]] - [[Robert Urich]], aktor amerikan.
* [[1956]] - [[Jens Fink-Jensen]], shkrimtar dhe kompozitor danez.
* [[1972]] - [[Alyssa Milano]], aktore amerikane.
* [[1974]] - [[Jasmila Zhbaniq]], regjisore e B dhe H (boshnjake).
* [[19801975]] - [[JakeMichiel Gyllenhaalvan den Bos]], aktorekompozitor amerikane.holandez
* [[1980]] - [[Jake Gyllenhaal]], aktor amerikan.
* [[1987]] - [[Aaron Renfree]], muzikant britanez.
 

Menyja e navigimit