Stampa:KUTIABritania e Madhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut
Flag of the United Kingdom.svg Emblema - KUTIABritania e Madhe
Flamuri Stema
Moto Kombëtare: Dieu et mon droit
Vendndodhja - KUTIABritania e Madhe

Kjo është kutiza për artikulli Britania e Madhe.