Stefano Mauri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stefano Mauri
Stefano Mauri 2009.jpg
Mauri duke firmosur një autograf në 2009
Të dhënat personale
Data e lindjes (1980-01-08) 8 Janar 1980 (40 vjeç)
Vendi i lindjesMonza, Itali
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniMesfushor sulmues
Karriera në rini
1996–1997Brugherio
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–1998Brugherio23(10)
1998–2001Meda83(12)
2001–2004Modena34(2)
2003–2004Brescia (huazim)30(7)
2004–2006Udinese48(5)
2006–2016Lazio253(42)
2017Brescia12(1)
Ekipi kombëtar
2004–2011Italia11(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 20 korrik 2017 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

Stefano Mauri (i lindur më 8 janar 1980Monza) është një futbollist italian, duke luajtur rol në mesfushën e Lazios. Atributet e tij kryesore jan driblingu.