Ajvatoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajvatoci
Fshat
noform
Vendndodhja
Ajvatoci is located in Maqedonia e Veriut
Ajvatoci
Ajvatoci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Belimbeg
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit
Lartësia 233 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST([UTC+2]])
Kodi Postal 1041
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 00′ 19″ Veri

21° 36′ 38″ Lindje

Popullsia 232 banorë (2002)

Ayvatovtsi (Maqedonisht:Ајватовци) është një fshat në veri të Republikës së Maqedonisë, që gjendet në komunën e Belimbegut. Fshati ka 232 banorë sipas regjistrimit të vitit 2002.