Kadina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kadina
Fshat
noform
Vendndodhja
Kadina is located in Maqedonia e Veriut
Kadina
Kadina
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Belimbeg
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit]]
Lartësia 231 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1041
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 58′ 04″ Veri

21° 35′ 48″ Lindje

Popullsia 2090 banorë (2002)