Marlina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Mralina)
Jump to navigation Jump to search
Marlinë
Мралино
Fshat
noform
Vendndodhja
Marlinë is located in Maqedonia e Veriut
Marlinë
Marlinë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Belimbeg
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit]]
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1041
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 57′ 18″ Veri

21° 36′ 05″ Lindje

Popullsia 821 banorë (2002)