Buçinca (Belimbeg)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buçinca (Belimbeg)
Fshat
noform
Vendndodhja
Buçinca (Belimbeg) is located in Maqedonia e Veriut
Buçinca (Belimbeg)
Buçinca (Belimbeg)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Belimbeg
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST([UTC+2]])
Kodi Postal 1042
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 02′ 00″ Veri

21° 38′ 27″ Lindje

Popullsia 226 banorë (2002)