Bujkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bujkoci
Fshat
Bujkovci-MK.JPG
Population
 • Total946
Vehicle registrationSK

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bujkovci ndodhet në pjesën lindore të luginës Shkupit në pjesën e mesme të Komunës së Belimbegut. Fshati është ramnicharsko dhe shtrihet në një lartësi prej 300 metra. Nga qyteti i Shkupit është fshat 25 km larg.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002, fshati Bujkovci jetojnë 946 banorë, nga të cilat : Maqedonasit 946.

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bujkovci ka shumë miqësi të mirë ushqej popullore, sidomos nëse keni dikë jashtë vendit, dhe ka marrëdhënie të mira me Greqinë (Eleni) negociatat okolum me emrin dhe marrëdhëniet shumë të mira me komunitetin dhe negjunarodnata kaki NATO-s dhe Bashkimit Evropian. Me bisedimet për NATO-n Bujkovci të plotësojë të gjitha kërkesat Beja vendosur para tij, hyrja në NATO dhe BE janë njerëz shumë e meriton të cilët ngushtë pas negociatave të cilat zhvillohen me dyer të mbyllura nga përshëndetjeje e negociatorëve për BE-në dhe NATO-s janë të shpesh ubacuvaa me pikëpamjet e tyre të cilat janë pranuar nga negociatorët strrana. Kryenegociatori për në BE dhe NATO-s: Rade-Marinkovski pecedatelot.

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bujkovci ekziston në klubin e futbollit Vllaznia Bujkovci fillon ndërtimi dimensionet e gjykatës sportive prej 38 milion në 18 milion trajner dhe sponsori i pseudonimit klubit të futbollit të vogël Pavlov Bobi Tue (nipi i vjetër duke Krsto Baraba). Thesarit të klubit Marinkovski Gosev Marjan zvani. Përgjegjës për pajisje Trajçevski Ace - Sisni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]