Miladinoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miladinoci
Fshat
noform
Vendndodhja
Miladinoci is located in Maqedonia e Veriut
Miladinoci
Miladinoci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Belimbeg
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit]]
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1042
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 58′ 41″ Veri

21° 38′ 58″ Lindje

Popullsia 1276 banorë (2002)