Marina (Belimbeg)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marina (Belimbeg)
Fshat
noform
Vendndodhja
Marina (Belimbeg) is located in Maqedonia e Veriut
Marina (Belimbeg)
Marina (Belimbeg)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Belimbeg
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit]]
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1041
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 45′ 25″ Veri

21° 36′ 07″ Lindje

Popullsia 3.533 banorë (2002)