Bunarxhiku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bunarxhiku
Fshat
noform
Vendndodhja
Bunarxhiku is located in Maqedonia e Veriut
Bunarxhiku
Bunarxhiku
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Belimbeg
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit
Lartësia 279 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1041
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 59′ 36″ Veri

21° 37′ 01″ Lindje

Popullsia 352 banorë (2002)