Banja (Serbi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banjë
Врањска Бања
Qytezë
Vendndodhja
Banjë is located in Serbia
Banjë
Banjë

Koordinatat: 42°33′54″V 21°59′16″L / 42.56500°V 21.98778°L / 42.56500; 21.98778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 33′ 54″ Veri

21° 59′ 16″ Lindje

Banjë (serbisht: Врањска Бања/Vranjska Banja) është qytezë në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]