Izumna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Izumnë
Изумно
Fshat
Vendndodhja
Izumnë is located in Serbia
Izumnë
Izumnë

Koordinatat: 42°32′24″V 22°2′8″L / 42.54000°V 22.03556°L / 42.54000; 22.03556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 32′ 24″ Veri

22° 2′ 8″ Lindje

Izumnë (serbisht: Изумно/Izumno) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]