Topllaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Topllacë
Топлац
Fshat
Vendndodhja
Topllacë is located in Serbia
Topllacë
Topllacë

Koordinatat: 42°32′28″V 21°57′53″L / 42.54111°V 21.96472°L / 42.54111; 21.96472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 528 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 32′ 28″ Veri

21° 57′ 53″ Lindje

Topllacë (serbisht: Топлац/Toplac) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]