Slivnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slivnicë
Сливница
Fshat
Vendndodhja
Slivnicë is located in Serbia
Slivnicë
Slivnicë

Koordinatat: 42°33′8″V 22°5′59″L / 42.55222°V 22.09972°L / 42.55222; 22.09972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1043 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 33′ 8″ Veri

22° 5′ 59″ Lindje

Slivnicë (serbisht: Сливница/Slivnica) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]