Korbeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Korbec
Корбевац
Fshat
Vendndodhja
Korbec is located in Serbia
Korbec
Korbec

Koordinatat: 42°35′22″V 22°1′21″L / 42.58944°V 22.02250°L / 42.58944; 22.02250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 35′ 22″ Veri

22° 1′ 21″ Lindje

Korbec (serbisht: Корбевац/Korbevac) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]