Prevallca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prevallcë
Превалац
Fshat
Vendndodhja
Prevallcë is located in Serbia
Prevallcë
Prevallcë

Koordinatat: 42°35′55″V 22°1′32″L / 42.59861°V 22.02556°L / 42.59861; 22.02556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 35′ 55″ Veri

22° 1′ 32″ Lindje

Prevallcë (serbisht: Превалац/Prevalac) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]