Dugalluka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dugallukë
Дуга Лука
Fshat
Vendndodhja
Dugallukë is located in Serbia
Dugallukë
Dugallukë

Koordinatat: 42°31′35″V 22°3′17″L / 42.52639°V 22.05472°L / 42.52639; 22.05472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 802 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 31′ 35″ Veri

22° 3′ 17″ Lindje

Dugallukë (serbisht: Дуга Лука/Duga Luka) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]