Kumareva (Banjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kumarevë
Кумарево
Fshat
Vendndodhja
Kumarevë is located in Serbia
Kumarevë
Kumarevë

Koordinatat: 42°33′42″V 21°59′6″L / 42.56167°V 21.98500°L / 42.56167; 21.98500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 33′ 42″ Veri

21° 59′ 6″ Lindje

Kumarevë (serbisht: Кумарево/Kumarevo) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]